Clubhouse – Nowa aplikacja społecznościowa. Co to jest?

Rynek podbija bardzo popularna Clubhouse – nowa aplikacja społecznościowa. Co to jest? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Rynek podbija bardzo popularna Clubhouse – nowa aplikacja społecznościowa. Co to jest? Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji społecznościowych. Niektóre z nich nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ponieważ są trudne w obsłudze lub też nie posiadają wielu niezbędnych funkcji. Przeciwieństwem tego jest aplikacja Clubhouse. To nowoczesna platforma społecznościowa, która opiera się na rozmowach głosowych na żywo, wyłącznie w formacie audio. Ta nowa sieć społecznościowa, od niedawna dostępna jest również w Polsce.

Zalety tego rozwiązania?

Platforma społecznościowa Clubhouse została stworzona w USA. Swoją popularność zaczęła zdobywać w 2020 roku, również z powodu szerzącej się na świecie pandemii. Ta nowoczesna platforma społecznościowa stała się formą komunikacji pomiędzy wieloma osobami. Clubhouse opiera się na rozmowach głosowych, prowadzonych na żywo, bez możliwości dodawania plików wideo, zdjęć czy tekstu. To aplikacja, z której korzystają celebryci, aktorzy, jak również osoby ze świata biznesu, w tym Elon Musk. Obecnie do Clubhouse można dołączyć, jeśli posiada się sprzęt z iOS. To platforma społecznościowa, która jest kompatybilna z urządzeniami Apple. Wersja na systemy z Androidem jeszcze nie jest dostępna dla użytkowników.

Jakie możliwości daje użytkownikom aplikacja Clubhouse?

To aplikacja społecznościowa, dzięki której można zakładać pokoje, gdzie odbywają się rozmowy głosowe, prowadzone na żywo. W jednym pokoju może przebywać nawet kilka tysięcy osób. Dzięki tej platformie, użytkownicy mogą m.in. wysłuchać koncertu musicalowego na żywo, czy wystąpienia bussines coachów. Dostęp do platformy Clubhouse jest możliwy wyłącznie na zaproszenie jednego z użytkowników, korzystających z tego rozwiązania. Dołączenie do Clubhouse polega na otwarciu wiadomości tekstowej SMS i postępowaniu zgodnie z zamieszczonymi tam instrukcjami. Każdy nowy użytkownik może zaprosić dwie kolejne osoby. Platforma społecznościowa Clubhouse posiada opcję przeglądania osób dodanych przez konkretnego użytkownika. Korzystający z Clubhouse w swoich profilach, mogą zamieścić w niej swój krótki opis, tak zwane bio, jak również swoje zdjęcie profilowe.

Korzyści, jakie wynikają z korzystania z platformy społecznościowej Clubhouse, polegają na komunikacji z użytkownikami w wersji na żywo. Dzięki tej platformie można uczestniczyć w wydarzeniach medialnych, biznesowych lub kulturalnych.

Rośliny owadożerne występujące w Polsce

Co to jest dymitriada? Pochodzenie, skutki